Petr Havlíček

Ing. Petr Havlíček

Odborník na zdravý životní styl, nadváhu a obezitu.

Obezita se stala epidemií moderní společnosti. Co je na ní nejvíc nebezpečné? Proč se stále víc lidí přejídá a málo se pohybuje? Jak to změnit? Na odpovědi se specializuje Petr Havlíček, odborník na zdravý životní styl, nadváhu a obezitu.

Petr Havlíček absolvoval Vysokou školu zemědělskou v Brně se státnicí z oboru technologie potravin. K tomu přidal vlastní studium nejnovějších vědeckých poznatků o výživě a pečlivě sleduje výživové trendy ve světě a to především v USA a Kanadě. Svoji kariéru v oboru zdravého životního stylu začal jako konzultant výživy vrcholových sportovců. Jeho služby využívala například běžkyně na lyžích, olympijská vítězka a mistryně světa Kateřina Neumannová, trojnásobný mistr světa a světový rekordman v atletickém desetiboji Tomáš Dvořák a jeho rival a nástupce, olympijský vítěz, mistr světa a světový rekordman Roman Šebrle.

Postupně se jeho klientela rozšířila a dnes je populární i mezi širokou veřejností bojující s nadváhou a s obezitou. Jako výživový specialista vede televizní reality show "Jste to, co jíte" a pořad "Souboj proti těžké váze," které pravidelně vysílá televize Prima.

Působí také jako konzultant společnosti Nutrend, která je oficiálním dodavatelem doplňků stravy Českého olympijského výboru, ale především zásobuje ve celosvětový trh se zdravou stravou. Patří do špičky ve svém oboru, a proto stravu s touto značkou konzumují nejen vrcholoví závodníci, ale také ti, kteří sportují jen rekreačně.

Jsem spokojený a šťastný člověk, protože dělám práci, která mě baví, shrnuje svoji dosavadní hektickou kariéru Petr Havlíček.